36+ profesionálních servisů s více než 1800 servisy v Evropě

27 let zkušeností v oblasti pneumatik a auto/pneu servisů​

Celkové hodnocení 4,5 na Google

Pneumatiky Run-Flat

K defektu pneumatiky dochází často v neočekávaných chvílích a na těch nejméně vhodných místech. S pneumatikami typu Run-Flat udržíte své vozidlo pod kontrolou i při defektu a máte možnost zcela bezpečně dojet na místo, kde lze pneumatiku vyměnit.

Co jsou dojezdové pneumatiky run-flat?

 

Pneumatiky Run-Flat zajistí, že v případě defektu neztratíte kontrolu nad vozidlem. Navíc umožňují dojet s vozidlem nižší rychlostí na omezenou vzdálenost i při nulovém tlaku. Tyto pneumatiky unesou hmotnost vozidla díky výrazně zesílenému boku pláště. Mají také speciálně konstruovanou patku, která zabraňuje oddělení pneumatiky od disku. Výplň patky je vyrobena ze zvláštního druhu pryže, která odolává zvyšující se teplotě.

 

V případě defektu zajistí zesílený bok pneumatiky Run-Flat dojezd na vzdálenost přibližně 80 kilometrů při maximální rychlosti 80 km/h.

 srovnání pneumatiky run flat s konvenční pneumatikou
pneumatik run-flat

Jaké jsou hlavní výhody pneumatik run-flat?

 

1. Bezpečnost

 

  • Jestliže je váš vůz vybaven pneumatikami Run-Flat, neztratíte kontrolu nad vozidlem ani při náhlé ztrátě tlaku v pneumatice.
  • Není nutné měnit pneumatiky na silnici nebo na zpevněné krajnici. Můžete dojet v klidu do nejbližšího servisu First Stop.

 

2. Pohodlí

 

  • Pokud dojde k průrazu, není nutné pneumatiku Run-Flat okamžitě měnit. Můžete pohodlně a v klidu pokračovat v jízdě na vzdálenost až 80 km rychlostí 80 km/h.
  • A protože díky pneumatice Run-Flat nemusíte vozit rezervu, získáte více prostoru v kufru.

 

3. Úspora

 

  • Šetří energii, prostor a hmotnost, protože s sebou nemusíte vozit rezervní kolo.
  • Šetří nejen pohonné hmoty, ale také množství surovin potřebných k jejich výrobě, čímž přispívají také životnímu prostředí.

Lze pneumatiky run-flat použít na jakékoli vozidlo?

 

Výrobci pneumatik důrazně doporučují montovat pneumatiky typu Run-Flat na vozidla, která jsou tímto typem pneumatik vybavena od výrobce (buď v základu, nebo jako volitelné příslušenství).

 

Vozidla vybavená pneumatikami Run-Flat musí být vždy vybavena systémem pro monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS). Tento systém zahrnuje snímače uvnitř pneumatik. Jakmile dojde k poklesu tlaku v některé z pneumatik, systém vás na to upozorní a vzniká nutnost zpomalit na méně než 80 km/h.

 

Veškeré potřebné informace vám podají profesionální specialisté servisů First Stop a v případě potřeby vám pomohou s výměnou pneumatik.

 muž pracující na run-flat pneumatiky na autě
 muž uvedení run-flat pneumatiky na auto s TPMS

Je možné pneumatiky run-flat nasadit na vůz bez tpms?

 

Ne, protože v případě průrazu nezaznamenáte změnu výkonu automobilu a neuvědomíte si, že máte proražené kolo. Systém TPMS slouží k odhalení této skutečnosti, bez něj tedy Run-Flat pneumatiky nemají smysl.

Je nutné pneumatiky run-flat kontrolovat?

 

Ano, i tyto pneumatiky je třeba pravidelně kontrolovat, zda u nich nedošlo k defektu, opotřebení nebo poškození, stejně jako u každé jiné pneumatiky. Nezapomeňte jednou měsíčně kontrolovat tlak, neboť systém TPMS často nereaguje na drobný únik vzduchu, k němuž přirozeně dojde v průběhu několika týdnů. TPMS je varovný systém, nikoli záruka správného tlaku v pneumatikách.

 huštění run-flat pneumatiky
bridgestone driveguard

Proč si vybrat pneumatiky bridgestone driveguard?

 

  • Technologie Bridgestone DriveGuard je navržena pro libovolný automobil se systémem TPMS
 
  • Pneumatiky jsou vybavené vyztuženými bočními stěnami a technologií chladicích žeber, která v případě průrazu odvádějí teplo a snižují tření.
 
  • Udržíte si kontrolu nad automobilem a můžete pokračovat v jízdě dalších až 80 km při rychlosti 80 km/h, abyste dojeli do nejbližšího servisu First Stop.
 
  • Pneumatiky Bridgestone DriveGuard nabízejí vysokou míru přilnavosti na mokrém povrchu v kombinaci s krátkou brzdnou dráhu.
usměvavý muž v pracovním obleku se zkříženýma rukama

Chcete se dozvědět více? Zpět na všechny Tipy pro pneumatiky