36+ profesionálních servisů s více než 1800 servisy v Evropě

27 let zkušeností v oblasti pneumatik a auto/pneu servisů​

Celkové hodnocení 4,5 na Google

Vyvažování kol

Pracovníci servisů First Stop nechtějí, aby váš automobil poskakoval a vy i spolujezdci se v něm natřásali, jako kdybyste jeli po polní cestě. Kromě toho, že by z vaší jízdy bylo peklo, vaše reakce jako řidiče i reakce automobilu by byly na hony vzdálené tomu, co byste si přáli.

 

Vyvážení kol je nezbytné k tomu, abyste si mohli užívat příjemnou a bezpečnou jízdu. Ve First Stop pracují odborníci na pneumatiky, takže vám můžeme zaručit optimální nastavení.

 

Kombinace kolo-pneumatika může o vyvážení přijít díky zátěži a působení sil, kterým je vystavena s rostoucím počtem najetých kilometrů. Pokud k tomu dojde, poroste spotřeba pohonných hmot a pneumatiky se budou opotřebovávat rychleji než obvykle. Budete se cítit nepříjemně a jízda nebude bezpečná, protože automobil se stane nestabilním. Zastavte se u nás dříve, než k tomu dojde. Kola vám vyvážíme, předejdeme poškození zavěšení a vy se vyhnete nebezpečné situaci, která by mohla vést k nehodě.

 

Kdy vyvažovat kola  

 

Kdykoli nasazujete nové pneumatiky nebo provádíte práci, která vyžaduje jejich sejmutí (záměna pneumatik, oprava průrazu nebo protržení), doporučujeme kola vyvážit, aby byla správně nastavena.

 

Pokud jste neměli žádnou nehodu ve smyslu otřesu nebo nárazu do obrubníku a podobně, což by mohlo mít vliv na vyvážení kola, doporučujeme vyvážení všech kol zkontrolovat jednou ročně.

 

 

Proč vyvažovat kola

 

  • Zabraňuje vibracím v řízení a karoserii automobilu
  • Chrání před vážným poškozením zavěšení
  • Snižuje nadměrnou spotřebu pohonných hmot
  • Maximalizuje životnost pneumatik

 

 

Časté dotazy

 

Pokud jedeme s použitím náhradního kola a rozhodneme se s ním pokračovat v jízdě, máme náhradní kolo vyvážit?

 

Kdykoli vyměníte kolo, z libovolného důvodu, musíme ho vyvážit, abychom zajistili, že bude správně nastaveno a vyhneme se při jízdě nepříjemné a nebezpečné nerovnováze.

usměvavý muž v pracovním obleku se zkříženýma rukama

 

 

Potřebujete cenovou nabídku?

 

Vaše osobní nabídka na několik kliknutí.