36+ profesionálních servisů s více než 1800 servisy v Evropě

27 let zkušeností v oblasti pneumatik a auto/pneu servisů​

Celkové hodnocení 4,5 na Google

Seřízení geometrie

Seřízení řízení nebo souběžnosti kol je důležitý úkon, který vám umožní bezpečnou a příjemnou jízdu. Je potřeba zajistit, aby kola na každé nápravě a nápravy vůči sobě byly vždy souběžné. Úhly kol se nastavují podle údajů od výrobce.

 

 

Kdy mám nechat seřídit řízení?

 

Za normálních podmínek jednou za rok nebo po každých 15 000 kilometrech, abyste upravili jakékoli odchylky způsobené drobnými nárazy a velkými výmoly. Kdykoli nasazujete nové pneumatiky nebo zaměňujete současné (záměna předních a zadních pneumatik), je důležité nechat geometrii seřídit.

 

Když vyměníte jakýkoli díl v zavěšení nebo řízení nebo po větším nárazu měli byste také nechat geometrii zkontrolovat.


Geometrii byste také měli nechat zkontrolovat v případě jakéhokoliv většího nárazu nebo výměně dílů v zavěšení či řízení.

 

A pokud si všimnete, že automobil nereaguje, řízení je těžší či táhne k jedné straně nebo si všimnete výraznějšího opotřebení na jedné straně pneumatiky, navštivte nás a my provedeme potřebná seřízení.

 

 

Proč seřizovat řízení?

 

  • Zajistí dokonalý stav řízení automobilu
  • Zajistí rovnoměrné opotřebení pneumatik a tím přilnavost k povrchu vozovky
  • Významně prodlužuje životnost pneumatik
  • Zajišťuje bezpečnější a pohodlnější jízdu

 

 

Časté dotazy

 

Je seřízení totéž co vyvažování kol?

 

Ne, jsou to dvě různé věci.

 

Seřízení zahrnuje nastavení kol na každé nápravě tak, aby byla souběžná, a náprav, aby také byly souběžné navzájem, dále nastavení úhlu kol tak, aby řízení automobilu netáhlo ke straně. Seřízení navíc slouží k zajištění pohodlí řidiče a dobré přilnavosti pneumatik, čímž se zajistí bezpečnost při jízdě.

 

Vyvážení je mechanický postup úpravy kol, který má zabránit vibracím automobilu při libovolné rychlosti bez ohledu na jízdní styl.

usměvavý muž v pracovním obleku se zkříženýma rukama

 

 

Potřebujete cenovou nabídku?

 

Vaše osobní nabídka na několik kliknutí.