36+ profesionálních servisů s více než 1800 servisy v Evropě

27 let zkušeností v oblasti pneumatik a auto/pneu servisů​

Celkové hodnocení 4,5 na Google

Stěrače

Stěrače jsou velmi podstatným činitelem pro zajištění dobré viditelnosti za jízdy a jejich stav má přímý vliv na vaši bezpečnost. Stěrače plní životně důležitou funkci v dešti nebo když sněží. Používají se samozřejmě i v jiných situacích, protože odstraňují prach a mastnotu, které se na oknech vepředu i vzadu usazují. Rovněž také odstraňují nečistoty nastříkané na čelní sklo.

 

 

Proč měnit stěrače čelního skla?

 

Pro správnou funkci je potřeba jejich pravidelná výměna, doporučuje se stěrače měnit alespoň jednou, v lepším případě dvakrát do roka. Případně kdykoli, když si všimnete, že nepracují správně: neodvádějí vodu, nestírají nečistoty rovnoměrně a nechávají na skle šmouhy.

Mimořádné povětrnostní podmínky – silná zima, vítr, sníh, déšť, kroupy nebo vysoké teploty a nadměrné vystavení slunci a prachu – mají významný vliv na poškozování pryže stěračů.

 

Aby stěrače plnili svojí funkci pořádně je důležité kontrolovat hladinu kapaliny do ostřikovačů, protože nám pomáhá nejen odstraňovat nečistoty účinněji, ale zabraňuje také poškrábání skla. Na trhu také již existují stěrače, které mají přímo integrované ostřikovače.

Servis stěračů můžete buď provést sami doma, nebo navštívit kterýkoliv z našich First Stop servisů, kde vám pomohou jak s výběrem, tak i výměnou.

 

 

Proč měnit stěrače čelního skla?

 

  • Zajišťují řidiči správnou viditelnost, jsou nezbytně nutné pro aktivní bezpečnost jízdy a pohodlí jízdy.
  • Stěrače jsou přirozeně velmi zatěžovaná část vozidla, působí na ně vnější vlivy jako jsou UV záření, mráz a déšť.
  • Odstraňují nepříjemný hluk nebo vibrace způsobené třením o sklo.
  • Okno vozidla chrání před poškrábáním, vytvářením pruhů a nepřehledných skvrn, přes které byste jinak měli velmi omezenou viditelnost.

 

 

Na co si dát u stěračů pozor

 

Při výběru nových stěračů dbejte na to, co doporučuje výrobce. Nejideálnější stěrače pro vaše vozidlo jsou takové, se kterými byl vůz pořízen. Nevybírejte na základě ceny, funkčnost je nejdůležitější ukazatel.

 

Nikdy neodtrhejte přimrzlé stěrače, můžete si tím poškodit stírací gumu i  mechanickou součást stěračů, čímž stěrače přestanou plnit svoji funkci. Také snahou o odstranění nánosu sněhu můžete stěrače odtrhnout.

 

 

Časté dotazy

 

Mohu do nádrže ostřikovače nalít libovolný druh kapaliny na čištění skla?

 

Silně nedoporučujeme doplňování libovolnou kapalinou na čištění oken ani mýdlovou vodou, protože můžou zanášet trysky a hadičky.

usměvavý muž v pracovním obleku se zkříženýma rukama

 

 

Potřebujete cenovou nabídku?

 

Vaše osobní nabídka na několik kliknutí.