36+ profesionálních servisů s více než 1800 servisy v Evropě

27 let zkušeností v oblasti pneumatik a auto/pneu servisů​

Celkové hodnocení 4,5 na Google

Autobaterie

Autobaterie je srdcem vašeho automobilu. A stejně jako vy nemůžete bez srdce žít, nezvládne to ani váš automobil. Baterie dává život ostatním částem automobilu a pečuje o ně: ukládá elektrickou energii, rozděluje ji a absorbuje vysoké napětí, aby zabránila poškození. Dodává motoru energii potřebnou k nastartování a tím vám umožňuje bezpečnou a příjemnou jízdu.

 

 

Péče o baterii automobilu

 

Nízká hladina elektrolytu a poruchy nabíjecího okruhu bývají nejčastějšími příčinami selhání baterie. Proto je důležité provádět údržbu vozidla, abyste předešli příliš častým výměnám baterie.

 

Pamatujte, že autobaterie jsou citlivé na mimořádné teploty, a proto potřebují zvláštní péči v teplých a studených obdobích. V zimě je vyšší riziko vybití či poškození baterie. Proč? Motor potřebuje více energie k nastartování a zařízení, která potřebují energii z baterie, se používají častěji - mlhová světla, světlomety, topení atd.

 

Důležité upozornění: snažte se nepodnikat příliš mnoho krátkých cest, protože baterie se začne dobíjet až po 30–35 kilometrech. Je také velmi důležité, abyste před opuštěním vozidla zhasli světla a vypnuli rádio, pokud ovšem nestojíte o nepříjemné překvapení: automobil nenastartuje, protože baterie bude vybitá.

 

 

Kdy vyměnit autobaterii?

 

Obecně lze říci, že baterii je nutné vyměnit každé čtyři roky. Baterie v průběhu času ztrácejí výkon a jejich životnost není neomezena. V závislosti na způsobu používání v automobilu mohou vydržet až šest let.

 

Pokud vám automobil nechce nastartovat nebo motor běží s velmi malým výkonem, je to jasné znamení, že přišel čas na výměnu baterie. V případě, že automobil zjistí nějaký problém, na palubní desce se rozsvítí červená kontrolka.

 

Když se baterie nachází ve špatném stavu, může to mít vliv na elektrická zařízení, například na centrální zamykání nebo topení. Baterie může selhat i kvůli elektrické poruše, jestliže nastane tato situace, bez prodlení se obraťte na odborný servis First Stop

 

 

Proč měnit autobaterii?

 

  • Vybitá baterie znamená, že vozidlo nenastartujete
  • Většina součástí vozidla je na baterii přímo závislá

  • Vyhnete se poškození elektrických zařízení: centrální zamykání, klimatizace, světla, rádio atd.

  • Je citlivá na extrémní teploty

     

     

Časté dotazy

 

Mám automobil s technologií start-stop, musím si koupit speciální baterii?

 

Ano, automobily s tímto typem technologie mají speciální baterie s vysokým cyklickým výkonem.

 

Nemám baterii, co mám dělat?

 

K nastartování automobilu budete potřebovat dvě věci: pomoc dalšího automobilu a kabel se svorkami. Mějte na paměti, že napětí baterie druhého automobilu musí být podobné jako u vašeho a že záporný pól baterie musí být vždy připojen černou svorkou, zatímco červená svorka se použije na kladný pól. Po nastartování ujeďte s automobilem několik kilometrů, aby se baterie začala dobíjet.

Nejlepším krokem však bude navštívit specialisty v kterémkoliv servisu First Stop, kteří provedou inspekci vozidla a k tomu adekvátní údržbu.

 

Jak se baterie nabíjí?

 

Pokud alternátor správně funguje, je nutné s automobilem ujet několik kilometrů, dokud nabití nedosáhne maximální úrovně (přibližně po dvou hodinách).

Další možností je navštívit nejbližší servis First Stop. Tam vám nepoškozenou baterii dobijí nebo v případě potřeby rovnou vymění za novou.

 

Co je elektrolyt?

 

Je to kapalina, která obsahuje kyselinu sírovou zředěnou vodou a je uzavřena v olověných akumulátorech. Je uložena v článcích baterie a umožňuje její správnou funkci.

usměvavý muž v pracovním obleku se zkříženýma rukama

 

 

Potřebujete cenovou nabídku?

 

Vaše osobní nabídka na několik kliknutí.