36+ profesionálních servisů s více než 1800 servisy v Evropě

27 let zkušeností v oblasti pneumatik a auto/pneu servisů​

Celkové hodnocení 4,5 na Google

TPMS senzor

Systém TPMS: Tlak v pneumatikách

 

Nechceme říct, že ode dneška se můžete přestat starat o tlak v pneumatikách, protože ten je vždy důležitý. Ale když nemáte palubní počítač, který vás o všem informuje, může se stát, že zapomenete zkontrolovat tlak v pneumatikách ručně: máme něco, co to pro vás zajistí, v reálném čase.

 

Systém sledování tlaku v pneumatikách (TPMS) je elektronická funkce určená ke sledování tlaku vzduchu uvnitř pneumatik. Když tlak klesne pod určitou nastavenou úroveň, budete upozorněni.

 

 

Instalace Systému TPMS

 

Pokud váš automobil není standardně vybaven systémem TPMS, můžeme vám ho nainstalovat v kterémkoli servisu First Stop, takže se budete moct věnovat pouze jízdě a budete jezdit bezpečněji. Systém vás v reálném čase upozorní pomocí zvukových a vizuálních signálů, čímž omezí pravděpodobnost problémů způsobených ztrátou tlaku: průrazy, roztržené pneumatiky, ztráta přilnavosti, prodloužená brzdná vzdálenost nebo nehoda. Zamezí také nadměrné spotřebě pohonných hmot a rychlejšímu opotřebení pneumatik, které způsobuje jízda na podhuštěných pneumatikách.

 

Systém TPMS sleduje snímače namontované na kolech, které mají svoji vlastní baterii nezávislou na automobilu a které komunikují s ústřední sledovací jednotkou systému.

 

 

Kdy provádět servis systému TPMS

 

Systém TPMS musí být nastaven při nasazení nových pneumatik, při záměně pneumatik, při opravě průrazu nebo roztržení. Musíme vyměnit snímače na kolech, zkalibrovat je a nastavit tlak v ústřední jednotce v souladu s konkrétními doporučeními. Vše pro to, abyste mohli jezdit s klidnou myslí.

 

 

Proč instalovat systém TPMS

 

  • Kontroluje tlak v pneumatikách v reálném čase
  • Snižuje nadměrnou spotřebu pohonných hmot
  • Podporuje ekologičtější jízdu
  • Zvyšuje vaši bezpečnost za volantem

 

 

Časté dotazy

 

Co udělá systém tpms, když namontujeme náhradní kolo?

 

Když nasadíme náhradní kolo, musíme připojit snímač TPMS, aby bylo možné sledovat tlak v pneumatice v reálném čase. Kvůli správnému nastavení systému TPMS doporučujeme návštěvu v servisu First Stop.

 

 

usměvavý muž v pracovním obleku se zkříženýma rukama

 

 

Potřebujete cenovou nabídku?

 

Vaše osobní nabídka na několik kliknutí.