ZÁMĚNA PNEUMATIK

Myslíte si, že existují pneumatiky, které vydrží věčně? V současnosti je to utopická představa, takže dříve nebo později je budete muset vyměnit za nové. First Stop vám však nabízí řešení, které oddálí potřebu výměny a ušetří vám nezanedbatelné množství peněz: záměna pneumatik.

Záměna pneumatik mezi nápravami prodlužuje jejich životnost a brání nutnosti předčasné výměny díky rovnoměrnějšímu opotřebovávání. Záměna může být prováděna na jakémkoli automobilu s pohonem zadních nebo předních kol.

Pokud máte pohon na všechny čtyři kola, zaměňujte pneumatiky úhlopříčně. A pokud mají pneumatiky směrový vzor běhounu, zaměňujeme vždy přední a zadní kola.

ZÁMĚNA A VÝMĚNA PNEUMATIK

Pokud budete měnit pouze dvě nově koupené pneumatiky, dáme ty nové s hlubším dezénem na zadní nápravu a staré na přední. Tím se vyhneme ztrátě stability a přilnavosti na mokrých silničních površích.

Po výměně pneumatik zkontrolujeme správný tlak na každé nápravě a pokud je váš automobil vybaven systémem sledování tlaku, naši odborníci provedou nezbytná nastavení.

Z našeho servisu odjedete připraveni na jízdu v každé situaci.

KDY ZAMĚNIT PNEUMATIKY NA AUTOMOBILU

Záměnu pneumatik doporučujeme přibližně každých 10 000 km, dokonce i bez viditelných znaků opotřebení.

Pokud jezdíte vysokou rychlostí, vozíte těžké náklady nebo podnikáte dlouhé cesty, je lepší provést to dříve, než budou vaše kola vystavena zvýšené zátěži.

PROČ NA AUTOMOBILU ZAMĚŇOVAT PNEUMATIKY

  • Předchází předčasnému, nadměrnému opotřebení běhounu
  • Maximalizuje životnost pneumatik
  • Zajišťuje stejnoměrnou přilnavost a záběr na každé nápravě
  • Zajišťuje bezpečnější jízdu

Časté dotazy

POKUD SE VELIKOST KOL NA PŘEDNÍ A ZADNÍ NÁPRAVĚ LIŠÍ, MOHU PNEUMATIKY ZAMĚNIT?

Nikdy, mezi nápravami lze zaměnit pouze pneumatiky stejné velikosti.

MOHU PNEUMATIKY ZAMĚNIT SÁM?

Doporučujeme návštěvu servisu First Stop a přenechání této práce profesionálům. Po záměně pneumatik může být nutné provést vyvážení kol a nastavení tlaku v pneumatikách na každé nápravě, abyste měli jistotu, že správně sedí a zajistí bezpečnou jízdu. Tím i prodloužíte jejich životnost.