Proč jsou pneumatiky důležité

Význam kvalitních pneumatik by se nikdy neměl podceňovat. Pneumatiky jsou mimořádně důležité, protože jsou jediným kontaktním bodem mezi automobilem a vozovkou. Každá pneumatika se povrchu vozovky dotýká plochou, která je svojí velikostí srovnatelná s rozměrem pohlednice. Proto je z hlediska bezpečnosti velmi důležité, aby byla vždy v dokonalém stavu.

Jak číst údaje na pneumatice

Chcete-li se dozvědět o pneumatikách více, musíte umět rozluštit symboly uvedené na jejich bočnicích. V uživtaleské příručce k vozidlu zjistíte, které druhy pneumatik jsou předepsané a kompatibilní konkrétně s vaším automobilem. Před výměnou pneumatik se rozhodně vyplatí, zjistit si o nich více informací, ať si nedopatřením nepořídite třeba špatný rozměr. K zjištění potřebných údajů je potřeba se podívat na boční stranu pneumatiky. Naleznete tam dva kódy, které označují typ pneumatiky, který automobil používá.

Jak vybrat pneumatiky

Před výběrem nových pneumatik stojí za to analyzovat vaše používání automobilu. V závislosti na vašem voze, na jakých cestách nejčastěji řídíte a na jakých vzdálenostech budou pro vás důležité další parametry pneumatik.

V článku naleznete několik tipů, které vám pomohou vybrat ty správné pneumatiky. Nezapomeňte, že dobře zvolené a správně namontované pneumatiky zajišťují vysoký jízdní komfort, ale hlavně bezpečnost jízdy.

Celoroční pneumatiky

Na našem e-shopu můžete pořídit letní, zimní i celoroční pneumatiky. Je důležité nezapomenout na skutečnost, že pneumatiky jsou tím jediným bodem, díky kterému se automobil udrží na vozovce. Proto je při nákupu důležité brát v úvahu také sezónní a povětrnostní podmínky, abyste se při výběru typu pneumatik rozhodli správně z hlediska bezpečnosti. Přečtěte si informace o tom, jak celoroční pneumatiky fungují a jaký mají smysl.

Kdy vyměnit pneumatiky

Čtyři malé kontaktní plochy, každá o velikosti pohlednice, jsou to jediné, co spojuje vaše vozidlo s povrchem vozovky. Stojí mezi vámi a situacemi, které mohou ohrozit váš život. Je tedy skutečně důležité věnovat pneumatikám dostatečně velkou pozornost. Musí být správně nahuštěné a v případě opotřebení nebo poškození je nutná výměna. Přečtěte si nasledující článek o tom, kdy je potřeba vyměnit pneumatiky a na co si dát pozor.

Pneumatiky Run-Flat

K defektu pneumatiky dochází často v neočekávaných chvílích a na těch nejméně vhodných místech. S pneumatikami typu Run-Flat udržíte své vozidlo pod kontrolou i při defektu a máte možnost zcela bezpečně dojet na místo, kde lze pneumatiku vyměnit. V případě defektu zajistí zesílený bok pneumatiky Run-Flat dojezd na vzdálenost přibližně 80 kilometrů při maximální rychlosti 80 km/h.

Správný tlak v pneumatikách

Jsou-li pneumatiky nahuštěné na správný tlak, opotřebovávají se rovnoměrně a jízda na takových pneumatikách je pohodlnější, příjemnější, ekologičtější a bezpečnější. V Evropě se každý rok zničí 55,6 milionů pneumatik kvůli nesprávnému nahuštění. Nesprávná hodnota tlaku bývá tedy jedním z hlavních faktorů opotřebení pneumatik.

Zimní výlet do hor - Na co pamatovat před cestou?

Zimní prázdniny jsou ideální dobou na výlet na hory. Mnoho lidí ví, jak se postarat o svou bezpečnost při lyžování anebo během pěších túr po horách. Bezpečná cesta však začíná už ve chvíli, kdy projdeme dveřmi domu a nasedneme do auta. Zjistěte, co byste si ještě měli připravit před odjezdem na prázdniny kromě tak základních prvků, jako jsou zimní pneumatiky nebo sněhové řetězy.

Mytí automobilu v zimě - Jakou zvolit metodu?

Přes mnoho mýtů a pochybností týkajících se mytí automobilu v zimě není vhodné tuto činnost přerušit. Když jsou ulice posypané solí a spolu se sněhem nebo deštěm dopadají na vozidlo nečistoty různého druhu, musíme nutně pamatovat na jeho pravidelné mytí a také voskování. Poradíme vám, jak zvolit nejlepší a nejméně invazivní způsob mytí auta v zimě.

Proč je důležitý správný výběr pneumatik podle automobilu a ráfků?

Ne každý řidič si uvědomuje, že nesprávný výběr pneumatik podle auta a ráfků může mít negativní vliv na různé aspekty fungování automobilu. Může také ovlivňovat komfort řízení vozidla, a dokonce ohrozit bezpečnost řidiče a ostatních účastníků provozu. Zjistěte, jakým chybám se vyhnout při výběru pneumatik podle automobilu.

Jak si poradit s přimrzajícím automobilovým těsněním?

Stačí, aby teplota klesla o několik stupňů pod nulu, a ve vašem autě se objeví problém zamrzajících těsnění, který často znemožňuje otevřít dveře automobilu. Jak předejít této situaci? Jak chránit těsnění, aby automobil během zimních měsíců bezvadně fungoval? Zde je několik osvědčených rad.

Jak v zimě zabránit poruchám centrálního zamykání?

Zima je pro majitele vozidel náročným obdobím. Povinné přezouvání, opatrná jízda v nepříznivých podmínkách, denní dřina s odstraňováním sněhu a častější poruchy – právě tak vypadá každodenní život mnohých řidičů. Proto je důležitá schopnost si se zimními potížemi poradit. V tomto článku naleznete několik rad, jak zabránit jedné z nejčastějších a nejproblémovějších situací – poruše centrálního zamykání.

Jak připravit vůz pro zimní uschování?

Pro vlastníky kabrioletů znamená zimní sezona přestávku v používání daného vozu na několik měsíců. Koneckonců, všechen ten déšť, sníh, silný vítr a chladno by projížďkám ve velkém stylu stejně nesvědčily. Se svými vozidly se také na nějaký čas musí rozloučit majitelé historických automobilů či táborníci. Zamknutí vozu do garáže bez patřičné přípravy na zimu je však závažná chyba, která je bohužel mezi řidiči běžná. Jak vůz řádně připravit na zimu v garáži, abyste zjara mohli bez problémů vyrazit? Podívejme se ne to!

Co se zamrzlým zámkem v autě?

Správná údržba vozu není nic jednoduchého. V zimě je to pak ještě těžší než v jiných měsících a vyžaduje to zvláštní druh trpělivosti. Jedním z nejčastějších problémů, se kterými se řidiči v zimě potýkají – někdy i denně –, je zamrzlý zámek u vozu.

Vše, co potřebujete vědět o zimních kapalinách do ostřikovačů

Kontrola hladiny kapalin ve vozu je nutnost. Palivo, chladivo a motorový olej jsou nezbytné pro správnou funkci vozidla. Ale i tak často není brán dostatečný ohled na důležitost kapaliny do ostřikovačů. Je vhodné poznamenat, že její správná hladina rozhodně zvyšuje bezpečnost na cestách a přispívá ke komfortu jízdy. Bereme-li ohled na sledování hladiny kapaliny v nádržce, měli bychom se také zaměřit na její kvalitu – zejména v zimě.

Jak prodat auto

Trh s auty v Česku je plný aut, která jsou několik let stará a mají nejistý původ a historii nehod nebo poškození.

Co byste měli udělat po koupi ojetého auta

Každý řidič by si měl být vědom toho, že koupě ojetého auta znamená i vedlejší výdaje, jako jsou náklady na pojištění a oficiální přihlášení i na nezbytné opravy a prohlídky. Můžete však zapracovat na snížení těchto výdajů. Někdy i malá částka vynaložená na počáteční prohlídku pomůže novému majiteli auta vyhnout se velmi vážným závadám v budoucnu.

Porucha auta v zahraničí - co dělat, když se vám to stane?

Těžko byste hledali horší chvíli pro poruchu auta, než je rodinná dovolená v zahraničí. Většinou tak jste několik stovek kilometrů od České republiky, v okolí nikoho neznáte a absolutně netušíte, komu zavolat. Další překážkou může být i jazyková bariéra, s někým se domluvit a ještě mu vysvětlit polohu může být složitější. I když se tato situace zdá být komplikovaná, existují způsoby, jak takové problémy řešit.

Důležitá fakta o skladování a výměně pneumatik

Podle policejních zpráv je jednou z nejčastějších příčin nehod na silnicích špatný technický stav jednoho ze zúčastněných vozidel, včetně špatného stavu pneumatik. Tyto výsledky jasně ukazují, že pneumatiky mají velký vliv na bezpečnost na silnicích. Aby pneumatiky plnily své základní funkce, musíte se ujistit, že jsou správně namontovány, vyměňovány a skladovány.

Správná montáž a výměna kol - krátký průvodce

Bezpečnost jízdy není ovlivněna pouze stavem pneumatik, ale také jejich správnou montáží. Výměna pneumatik se nemůže omezit pouze na odejmutí staré sady a montáž nové sady. Během sezónní výměny pneumatik provede odborník pracující v autoservise spoustu dalších činností, jako je vyvážení kol nebo kontrolu geometrie zavěšení. Zjistěte, o jaké činnosti jde a proč jsou tak důležité!

Druhy pneumatik a vzorků - vyberte nejlepší možnost pro svoje auto

Při výběru pneumatik auta musíte brát ohled na několik faktorů a nenechat se obalamutit nízkými cenami a reklamními triky, které používají výrobci. Na trhu jsou stovky pneumatik na auta, ale vyzbrojeni relevantními znalostmi se v labyrintu nabídek neztratíte a pro sebe i svoji rodinu zařídíte spoustu pohodlných jízd.

Celoroční pneumatiky - alternativa k sezónní výměně pneumatik

Klimatické změny posledních let, které se projevují zvyšujícím se počtem teplých měsíců a mírných zim, znamenají, že stále více řidičů volí celoroční pneumatiky. Kdo si může dovolit používat jednu sadu pneumatik po celý rok?

Tlak v pneumatikách - jaká je jeho správná hodnota?

Přiměřený tlak v pneumatikách ovlivňuje přilnavost, prodlužuje životnost pneumatik a zajišťuje patřičný stupeň valivého odporu. Navíc zaručuje větší bezpečnost jízdy a pohodlí a pomáhá i snižovat náklady auta na provoz. Proto by pro každého řidiče mělo být klíčové znát správnou hladinu tlaku v pneumatikách. Zjistěte, jak si ověřit správnou hodnotu tlaku.

Jak snížit spotřebu paliva

Jedna ze stále se opakujících stížností mnoha řidičů se týká skutečnosti, že jejich auta spotřebovávají více paliva, než výrobce sliboval. Zklamání je obvykle způsobeno nespolehlivými údaji v katalogu auta. Řidiči si však často neuvědomují, že oni sami mají velký vliv na snížení a zvýšení spotřeby paliva.

Jak prodloužit životnost pneumatik

Pneumatiky jsou jediným kontaktním místem mezi autem a povrchem, po kterém se pohybuje. Jsou odpovědné za bezpečnost a pohodlí cestujících a také mohou ovlivnit ekonomickou stránku jízdy. Nákup značkových pneumatik je však velkým výdajem a nákupní rozhodnutí často ztěžuje široká nabídka produktů, které se cenou a kvalitou velmi liší. Zjistěte, co dělat, aby vaše pneumatiky byly v provozuschopném stavu co nejdéle.

Klimatizace – jak jí dobře udržovat

Klimatizace je dnes u většiny aut standard. I když se dnes za ni ještě pořád někdy připlácí, mnoho z nás si stejně zvolí tuto cestu. Levnější modely jsou nejčastěji vybaveny manuálními klimatizačními systémy a dražší automatickými klimatizačními systémy, které jsou dostupné i jako dvou-, troj- nebo i čtyřzónové klimatizace.

Co zvážit při výběru pneumatik

Výrobci aut obvykle dávají informaci o doporučovaných pneumatikách v manuálu pro majitele vozidla. Nachází se na vnitřku uzávěru palivové nádrže nebo na sloupku u dveří řidiče.

Nejčastější chyby při výměně pneumatik

Pneumatiky aut jsou jedinou částí vozidla, která je v přímém kontaktu s povrchem silnice, což je důvodem, proč jsou pravidelné a správné výměny velmi důležité. Doporučujeme na tuto službu využít prověřený pneuservis, který zvládne tento úkon provést správně. Podívejte se, jaké chyby se při výměně pneumatik objevují nejčastěji.

Jak připravit auto na delší cestu

Chcete na pár dní odjet a zapomenout na všechny své problémy? Vyplatí se věnovat nějaký čas před cestou přípravě vašeho auta, protože neočekávané závady mohou zkrátit váš odpočinek, na který jste tak dlouho čekali. Co byste měli v autě zkontrolovat, než se vydáte na dlouhý výlet?

Typy pneumatik a běhounů

Při výběru pneumatik pro automobily musíte vzít v úvahu řadu faktorů a neměli byste se oklamat nízkou cenou nebo reklamními triky výrobců. Na trhu jsou stovky pneumatik pro automobily, ale díky příslušným znalostem se neztratíte v bludišti nabídek a poskytněte sebe a vaší rodině mnoho komfortních jízd.

Co vědět o výměně a skladování pneumatik

Jednou z nejčastějších příčin nehod na silnici je špatný technický stav vozidla, včetně nesprávného stavu pneumatik - poskytněte policejní zprávy. Tyto výsledky ukazují, kolik nárazových pneumatik má na bezpečnost silničního provozu. Aby mohli vykonávat své základní funkce, je třeba dbát nejen na jejich řádné sestavení, ale také na jejich včasnou výměnu a řádné skladování.

Správná montáž a výměna kol

Bezpečnost jízdy má obrovský dopad nejen na stavu pneumatik, ale také jeho správné instalace. Výměna pneumatik se nemůže omezit na odstranění staré sady a nastavení nové. Během sezónní výměny pneumatik provádí odborník v automobilovém dílně řadu dalších činností, jako je vyvažování kol a ovládání geometrie zavěšení. Zkontrolujte, jaké to jsou a proč jsou tak důležité!

Vliv stavu pneumatik a brzdového systému na bezpečnost na silnicích

Polští řidiči jsou si vědomi, že správně fungující brzdový systém a dobré pneumatiky jsou pro bezpečnost na silnici nezbytné. Kvalita pneumatik se ve výzkumu, který se uskutečnil na popud Polské asociace odvětví výroby pneumatik, umístila třetí mezi faktory, které ovlivňují bezpečnost na silnici. Brzdový systém obsadil první příčku na seznamu. Ale jak se můžu ujistit, že tyto prvky fungují správně a jak často je třeba ověřit si jejich stav? Na tyto i další otázky vám odpovíme.

Průvodce technickými údaji o pneumatikách, které se vyplatí znát

Být schopen rozlišit zimní pneumatiky od letních a najít jméno výrobce není dost pro zodpovědné rozhodnutí o nákupu pneumatik. Značení pneumatik často řidiče matou, ale žádné z nich není možné ignorovat, protože mohou ovlivnit pohodlí a bezpečnost jízdy. Abyste se vyhnuli nebezpečné chybě, přečtěte si tento článek celý.