36+ profesionálních servisů s více než 1800 servisy v Evropě

27 let zkušeností v oblasti pneumatik a auto/pneu servisů​

Celkové hodnocení 4,5 na Google

Využijte službu Pneu Hotel

Přemýšlíte nad tím kde uskladníte pneumatiky, disky, případně celá kola mimo sezonu? Využijte službu Pneu Hotel, kterou nabízí naše First Stop provozovny a nemusíte si s tím dělat starosti. Uschováme vaše letní pneumatiky přes zimu a zimní zase v letním období. Skladujeme je na vhodném místě, tak, aby neztratily tvar a nebyly vystaveny teplotním ani vlhkostním změnám. Můžete se tedy spolehnout na to, že až si přijedete svá kola přezout, vaše pneumatiky budou v tom nejlepším možném stavu. A vyzvednout si je můžete kdykoliv budete chtít.

 

 

Vždy na správných pneumatikách

 

Není potřeba čekat na špatné povětrnostní podmínky. Když teploměr ukazuje méně než 7 °C, má to výrazný vliv na výkon vašich pneumatik a tím pádem na bezpečnost vás i vašich blízkých. Za těchto podmínek doporučujeme přezout na zimní pneumatiky, právě z důvodu abyste si udrželi stabilitu na vozovce a mohli se spolehnout na bezpečnost za volantem. Přilnavost zimních pneumatik na kluzkém povrchu, které se vyskytuje po dešti, sněžení nebo při náledí bude výrazně vyšší a ovládání automobilu snažší, než když pojedete na letních pneumatikách. Naopak letní pneumatiky reagují mnohem lépe za jízdy při vyšších teplotách.

Zvažujete-li nákup nových pneumatik, přečtěte si jak správně vybrat pneumatiky.

 

 

Kdy přezouvat pneumatiky

 

Zákon stanoví podmínku používání zimních pneumatik v období 1.11 - 31.3, případně když se na komunikaci vyskytuje sníh, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám povrchu na komunikaci očekávat námraza, led nebo sníh. Obvykle byste měli na zimní pneumatiky přezout na začátku podzimu. Když se blíží jaro, už nejsou tolik účinné a přichází čas na jejich výměnu za letní. Jízdné vlastnosti letních pneumatik jsou při teplotě nad 7°C daleko lepší, než u pneumatik zimních. To samé platí také obráceně, teplota má na pneumatiky zásadní vliv a přezouvání je z bezpečnostních důvodů nutností.

 

Stejně tak je důležitá včasná výměna pneumatik, které jsou poškozené, nebo opotřebované s nevyhovující hloubkou dezénu.

 

 

Proč využít službu Pneu Hotel

 

  • Ušetříte místo ve vašem skladu nebo garáži
  • Předejdete poškození pneumatik
  • Nemusíte pneumatiky nikam převážet až je budete chtít přezout
  • Můžete vždy jezdit s nejvhodnějšími pneumatikami

 

 

Jak se skladují pneumatiky

 

Pokud je ve vašem zájmu maximálně prodloužit životnost vašich pneumatik, doporučujeme je neskladovat venku ani na půdě. Nejdůležitějšími faktory, které ovlivňují skladování pneumatik jsou totiž teplota a vlhkost. Významnou roli hraje také poloha pneumatik při uskladnění. Nejvhodnějším místem je tedy tmavý, suchý prostor se stálou teplotou v rozmezí 10 - 15°C, kam neproniká slunce, protože UV záření dokáže nenávratně poškodit pneumatiky. Jak uskladnit pneumatiky tak, aby se předešlo jejich poškození? Před uskladněním je potřeba pneumatiky důkladně umýt a pečlivě zkontrolovat, zda se někde v pneumatice neschovávají kamínky, které by mohli pneumatiku poškodit. Po umytí pneumatiku otřeme suchým hadrem a necháme dokonale proschnout. Vhodné je také zabalit pneumatiky po jednom do pytle.

 

Uskladnění celého kola

 

Doporučuje se vlastnit dvě sady disků, protože neustálé přezouvání dvou sad pneumatik je nejen dražší, ale hlavně zutí a opětovné obutí namáhá patky pneumatik, čímž se snižuje jejich životnost. Takto kompletní kola skladujeme naskládané na sobě ve sloupci, případně pověšené za disk.

 

Uskladnění pneumatiky

 

Pneumatiky, které nejsou obuté na disku uskladňujeme ve stoje vedle sebe, nejvhodnější je umístit je do stojanu.

usměvavý muž v pracovním obleku se zkříženýma rukama

 

 

Potřebujete cenovou nabídku?

 

Vaše osobní nabídka na několik kliknutí.