Servisy First Stop během pandemie COVID-19

Všechny naše partnerské servisy First Stop aktuálně fungují normálně. Pravidelně aktualizujeme otevírací dobu  a v případě potřeby vás budeme informovat o změnách na našich webových stránkách.

Doporučujeme vám rezervovat si návštěvu servisu online. Tím budou moci First Stop pneu- a autoservisy lépe plánovat návštěvy zákazníků a omezit tak vzájemné kontakty.

Během návštěvy servisu dodržujte platná bezpečnostní a hygienická nařízen

Jak vybrat pneumatiky

Před výběrem nových pneumatik stojí za to analyzovat vaše používání automobilu. V závislosti na vašem voze, na jakých cestách nejčastěji řídíte a na jakých vzdálenostech budou pro vás důležité další parametry pneumatik.

V článku naleznete několik tipů, které vám pomohou vybrat ty správné pneumatiky. Nezapomeňte, že dobře zvolené a správně namontované pneumatiky zajišťují vysoký jízdní komfort, ale hlavně bezpečnost jízdy.

Jak číst údaje na pneumatice

Chcete-li se dozvědět o pneumatikách více, musíte umět rozluštit symboly uvedené na jejich bočnicích. V uživtaleské příručce k vozidlu zjistíte, které druhy pneumatik jsou předepsané a kompatibilní konkrétně s vaším automobilem. Před výměnou pneumatik se rozhodně vyplatí, zjistit si o nich více informací, ať si nedopatřením nepořídite třeba špatný rozměr. K zjištění potřebných údajů je potřeba se podívat na boční stranu pneumatiky. Naleznete tam dva kódy, které označují typ pneumatiky, který automobil používá.

Proč jsou pneumatiky důležité

Význam kvalitních pneumatik by se nikdy neměl podceňovat. Pneumatiky jsou mimořádně důležité, protože jsou jediným kontaktním bodem mezi automobilem a vozovkou. Každá pneumatika se povrchu vozovky dotýká plochou, která je svojí velikostí srovnatelná s rozměrem pohlednice. Proto je z hlediska bezpečnosti velmi důležité, aby byla vždy v dokonalém stavu.

Celoroční pneumatiky

Na našem e-shopu můžete pořídit letní, zimní i celoroční pneumatiky. Je důležité nezapomenout na skutečnost, že pneumatiky jsou tím jediným bodem, díky kterému se automobil udrží na vozovce. Proto je při nákupu důležité brát v úvahu také sezónní a povětrnostní podmínky, abyste se při výběru typu pneumatik rozhodli správně z hlediska bezpečnosti. Přečtěte si informace o tom, jak celoroční pneumatiky fungují a jaký mají smysl.

Kdy vyměnit pneumatiky

Čtyři malé kontaktní plochy, každá o velikosti pohlednice, jsou to jediné, co spojuje vaše vozidlo s povrchem vozovky. Stojí mezi vámi a situacemi, které mohou ohrozit váš život. Je tedy skutečně důležité věnovat pneumatikám dostatečně velkou pozornost. Musí být správně nahuštěné a v případě opotřebení nebo poškození je nutná výměna. Přečtěte si nasledující článek o tom, kdy je potřeba vyměnit pneumatiky a na co si dát pozor.

Pneumatiky Run-Flat

K defektu pneumatiky dochází často v neočekávaných chvílích a na těch nejméně vhodných místech. S pneumatikami typu Run-Flat udržíte své vozidlo pod kontrolou i při defektu a máte možnost zcela bezpečně dojet na místo, kde lze pneumatiku vyměnit. V případě defektu zajistí zesílený bok pneumatiky Run-Flat dojezd na vzdálenost přibližně 80 kilometrů při maximální rychlosti 80 km/h.

Správný tlak v pneumatikách

Jsou-li pneumatiky nahuštěné na správný tlak, opotřebovávají se rovnoměrně a jízda na takových pneumatikách je pohodlnější, příjemnější, ekologičtější a bezpečnější. V Evropě se každý rok zničí 55,6 milionů pneumatik kvůli nesprávnému nahuštění. Nesprávná hodnota tlaku bývá tedy jedním z hlavních faktorů opotřebení pneumatik.