Klimatizace


Devadesát procent všech nových automobilů je vybaveno klimatizací. Dbejte na její pravidelnou servisní údržbu. Jinak Vaše klimatizace nebude fungovat, bude zvyšovat spotřebu paliva nebo způsobovat nepříjemný zápach ve voze.


Jaké jsou výhody klimatizace?

Není třeba vysvětlovat, jak je příjemné nasednout do vychlazeného vozu, když je venku tropické horko. Výzkumy však prokázaly, že je to také bezpečnější. Řidiči jedoucí ve voze vybaveném klimatizací, která je nastavena na příjemnou teplotu, reagují pohotověji a lépe. Filtr klimatizace přispívá k lepší kvalitě vzduchu ve voze, neboť zachycuje pyly a prach. V zimě můžete pomocí klimatizace také rychle rozmrazit přední okno.


Proč je dobré nechat provést prohlídku klimatizace?

Klimatizace musí projít prohlídkou proto, aby se předešlo její celkové poruše, jejíž odstranění by bylo značně nákladné. Nesprávně fungující klimatizace také zvyšuje spotřebu paliva nebo může způsobovat nepříjemný zápach ve voze. Jsou dva druhy servisních prohlídek: každoroční předsezoní prohlídka a kompletní prohlídka jedenkrát za dva roky.


Jak často bych měl/a nechat provést servis?

Doporučujeme:

- nechat klimatizaci jednou ročně dezinfikovat a jednou ročně nechat také vyměnit filtr,

- jednou za dva roky nechat provést důkladný servis. Tímto způsobem se vyhnete vysokým nákladům na opravu celé klimatizace a zabráníte její celkové poruše,

- přibližně každých 20 000 km nebo každé dva roky vyměňte náplně v klimatizaci,

- při každé výměně náplní klimatizace vyměňte kabinový filtr,

- další informace a tipy obdržíte v nejbližším provozovně First Stop.


Proč bych měl/a v zimě používat klimatizaci?

Ze dvou důvodů. Za prvé ráno ušetříte čas, neboť klimatizace rychle odmlží přední sklo. Za druhé pravidelné zapnutí klimatizace na dobu přibližně 10 minut zaručí dlouhou životnost systému.


Jak mohu sám/sama chránit klimatizaci?

Klimatizaci nejlépe prospějete tehdy, když budete dodržovat plán servisních prohlídek.

Abyste předešli šíření plísní nebo bakterií, doporučujeme klimatizaci vypnout přibližně pět minut před zastavením vozidla. Ventilátor nechte zapnutý. Výparník se následně zcela vysuší a nebude tvořit vhodné prostředí pro množení plísní a bakterií.

 

Desinfekce klimatizace >>First Stop Česká Republika

First Stop, Bridgestone CR .s.r.o. Klimentská 46, PRAHA 1, 110 02

zákaznický servis